Ogłoszenia duszpasterskie


          Informacje

XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA - 11 VIII 2019 r.

 1. Dziś porządek Mszy św. zwyczajny. Po każdej Mszy św., przez dodanie ręki chciałbym się pożegnać z obecnymi na Eucharystii parafianami. Każdej rodzinie chcę też przekazać moją książkę pt. „Gozdów – moje pierwsze probostwo” oraz modlitewnik: w Podhorcach do Matki Bożej, a w Gozdowie do Miłosierdzia Bożego. O godz. 14.00 w świetlicy w Podhorcach spotkanie z mieszkańcami.
 2. We wtorek 13. dzień miesiąca. W Podhorcach nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00.
 3. W środę wspomnienie św. Maksymiliana oraz dzień modlitw za pomordowanych w obozach i lagrach. Odpust w Cichobórzu.
 4. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, święto nakazane, obowiązkowe. Msze św. jak w każdą niedzielę, tylko Msza św. w Podhorcach zamiast w kościele będzie w kaplicy cmentarnej, która nosi to imię. Po każdej Mszy św. błog. ziół, owoców i kwiatów. Proszę o posprzątanie kaplicy oraz cmentarza. Ofiary tacowe będą  na wywóz śmieci z cmentarza. Dotychczasowy kontener został wywieziony.
 5. Za tydzień porządek Mszy św. zwyczajny. Będzie im już przewodniczył mój następca.
 6. Za dwa tygodnie odbędą się dożynki parafialne w Gozdowie, a za trzy tygodnie, 1 września br. odbędzie się XVIII Piesza Pielgrzymka do MB Sokalskiej w Hrubieszowie.
 7. Trwa miesiąc sierpień, czas abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy odwagę przeciwstawić się złu, podejmując ofiarny czyn, świadomi, jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.
 8. Ofiary: Gozdów 699,20 zł, Podhorce 443,40 zł oraz Futyma Krzysztof 100 zł. Bóg zapłać!
 9. W dniach od 20-23 sierpnia br. w Zwierzyńcu odbędzie się spotkanie młodzieży – Exodus Młodych. Szczegóły na plakacie.
 10. Czytajmy prasę katolicką! Jest tygodnik NIEDZIELA, NASZA ARKA, WPiS oraz NASZ MIESIECZNIK (numer podwójny).
 11. Wczoraj w obecności ks. Dziekana przekazałem swojemu następcy majątek parafialny. Szczegółowy protokół  zdawczo – odbiorczy jest w Naszym Miesięczniku wraz z rozliczeniem finansowym. Stan finansów parafii to + 9.503 zł plus taca dzisiejsza i z 15 sierpnia. Przekazałem również pieniądze za zamówione intencje mszalne.
 12. Okres mojej posługi jako proboszcza zakończy się 15 sierpnia br. Za wspólnie przeżytych ponad 21 lat, chciałbym wszystkim moim parafianom podziękować i przeprosić, jeśli kogoś w czymś skrzywdziłem. Szanujcie mojego następcę! W piątek po Mszy św. porannej zabiorę swoje stare meble i udam się do Cieszanowa. Proszę na godz. 8.00 silnych mężczyzn, aby pomogli znieść je na dół, a panie o zrobienie porządków po mnie na plebanii. Zapraszam do Cieszanowa.

I N T E N C J E    M S Z A L N E

NIEDZIELA                 8.00  +Sawickich, Kidybów i Lisowskich
 11 VIII 2019 r.           10.00  +Czesław Skirski (2 r.)
`                                   12.00  dziękczynna za 21 lat pracy w Gozdowie ks. Proboszcza
Poniedziałek, 12 VIII  19.00  +Bronisław Majkutewicz   of. ucz. kl. VIII z wych.
Wtorek, 13 VIII          19.00  +Krzysztof Knap (4 m)
‘                           20.00 za Parafian (z 21 VII)  – Podhorce
Środa, 14 VIII             18.30  +Tomasz Kijko i zm. z rodz. Kijków, Drogoszewskich i Szajnerów
`                                   19.00  +Zenon Roman (4 m)  of. sąsiedzi
CZWARTEK               8.00  +Maria Procnal (im.)
15  VIII                       10.00  o zdrowie i błog. Boże dla czł. róży MB Wniebowziętej– kaplica cm.
`                                   12.00   +Maria Ożgo (im.)
Piątek, 16 VII             7.00  +Edward Szulakiewicz (8 m)  of. syn Marek
Sobota, 17 VIII     17.30  dziękczynna w 17 r. ur. Konrada, o błog. Boże  - Podhorce
`            19.00  +Władysław Procnal (2 m)  of. Durakiewicze
NIEDZIELA               8.00  +Stefan i Emilia Lis
18 VIII 2019 r.          10.00  +Aleksander Makara (1 r.)
 `                                12.00  +Czesława Błędowska (30 dz.)

      W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. +Krzysztofa Bieńkę, l. 24 z Podhorzec i +Teresę Mazurek, l. 79 z Gozdowa. Oboje spoczęli na naszym cmentarzu grzebalnym w Podhorcach. Wieczny odpoczynek …

 

XVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA - 4 VIII 2019 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca,  ze zmianą tajemnic różańcowych. W naszej parafii trwa JERYCHO RÓŻAŃCOWE, czyli całodobowa modlitwa  przed Najśw. Sakramentem. W Gozdowie zakończy się przed sumą, a w Podhorcach rozpocznie po Mszy św. o godz. 10.00 i potrwa do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Po ostatniej Mszy św. Akt zawierzenia rodzin Matce Odkupiciela i procesja z figurą fatimska wokół kościoła. Szczegółowy plan adoracji jest w gablocie kościelnej. Ofiary tacowe są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 2. Intencja modlitwy na miesiąc sierpień – Aby rodziny, dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej „laboratoriami humanizacji”.
 3. We wtorek będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Stanie przed nami Chrystus, który wezwie nas do przemiany życia i obiecując Królestwo Boże.
 4. Ponadto w tym tygodniu patronują nam: w czwartek – św. Dominik; piątek – św. Teresa Benedykta od Krzyża, Patronka Europy i w sobotę – św. Wawrzyniec, męczennik.
 5. Módlmy się za przebywających na wakacjach i urlopach, a zwłaszcza za rolników, o dobrą pogodę na czas żniw. Nie wykonujmy prac żniwnych w niedzielę! Ponadto w miesiącu sierpniu podejmijmy abstynencję alkoholową.
 6. Za tydzień porządek Mszy św. zwyczajny. Na każdej Mszy św. chciałbym się pożegnać z parafianami przez uścisk dłoni. Każdej rodzinie ofiaruję swoją książkę pt. „Gozdów – moje pierwsze probostwo” oraz modlitewniki: w Podhorcach do Matki Bożej i w Gozdowie do Miłosierdzia Bożego. Ponadto w Podhorcach w świetlicy  o godz. 14.00 spotkanie pożegnalne z mieszkańcami.
 7. Dożynki parafialne odbędą się w niedzielę, 25 sierpnia br. w Gozdowie, a pielgrzymka piesza do Hrubieszowa w niedzielę, 1 września br.
 8. Sprzątanie kościoła parafialnego: od 10 VIII – p. Kozik i Golec; 17 VIII – p. Rodziewicz Elżbieta i Paszczuk; 24 VIII – p. Horniak, Smusz, Adamowicz i Węgorek (przed dożynkami); 31 VIII p. Rodziewicz Irena i Tyc; 7 IX – p. Ciucka i Downar. Prosiłbym też innych parafian o pomoc w posprzątanie terenu wokół kościołów, na cmentarzu, tak aby mógł godnie przekazać parafie swojemu następcy.
 9. Czytajmy prasę katolicką! Jest NIEDZIELA, WPiS i Nasza Arka. Nasz Miesięcznik będzie w przyszłą niedzielę.

 


x Wróć
Parafia Miłosierdzia Bożego w Gozdowie 2007.